לדף הבית
חיפוש באתר
 
 

שיעור פרטי בשיטת אלכסנדראבי גרניט מלמד את שיטת אלכסנדר בשיעורים פרטיים בתל-אביב ובחיפה.

שיעור פרטי הוא מפגש אינדיבידואלי בין מורה ותלמיד. המיומנות הנדרשת מהמורה מחייבת אותו להיות ער למצבו המיוחד של כל אדם, לעבוד לפי צרכיו ולא לפי נורמות קבועות מראש.

שיעור בשיטת אלכסנדר

למי מתאים שיעור פרטי?

בשיעור הראשון מברר המורה את מצב בריאותו של הפונה, הוא מקשר בין האופן שבו הוא מבצע את תנועותיו לבין הבעיה שלשמה הגיע. המורה בודק את יכולתו הגופנית והנפשית להפיק תועלת מלימוד השיטה ומעריך בהתאם את כדאיות הלימוד, את מספר השיעורים הנחוץ ואת תכיפותם.

כיצד מתנהל שיעור פרטי?

שיעור בשיטת אלכסנדר מתנהל בדרך כלל בסטודיו במעין תנאי מעבדה שבה לומדים לנטרל את גרויי היום-יום הרגילים כדי לתרגל ולהגיב עליהם באופן מבוקר. המטרה היא ללמוד ולבלום את התגובות האוטומטיות המורגלות והמזיקות לגירויים אלה, וללמוד להגיב מתוך בחירה באופן מודע ובמחשבה כדי להגיע לתגובה המתאימה והנכונה לאדם.

השיעור מתקיים בחלוקת תפקידים של המורה ושל התלמיד. התלמיד – תפקידו לעצור את התגובה האוטומטית השגויה והמזיקה ולעורר בעצמו את ההרמוניה והקואורדינציה על ידי הנחיית כיוונים.

תפקידו של המורה הוא להסביר לתלמיד בעזרת קולו וידיו כיצד לעצור את תגובותיו האוטומטיות וכיצד להנחות את הכיוון המתאים בתוך עצמו, ורק אז להיכנס לפעולה, לתנועה ולתנוחות היום-יום. כך נוצר דו-שיח ערני של שיתוף פעולה בין המורה לתלמיד שברבות השיעורים איכותו מתפתחת ומעמיקה והתלמיד מפתח יכולת עצמאית ליישם את התהליכים האלה גם מחוץ לסטודיו/מעבדה בחיי היום-יום.

 

שיעור בשיטת אלכסנדר

שיעור בשיטת אלכסנדר 
בקרו באתר של Lionways