לדף הבית
חיפוש באתר
 
הצוות
 

צוות בית-הספר לשיטת אלכסנדר



 

בחזרה לרשימת המורים


חגי גלעד - מורה בבית-הספר


חגי גלעד

יליד שנת 1969 בקיבוץ גן שמואל, נשוי ואב לילדה.
מורה מוסמך לשיטת אלכסנדר - מלמד בתל-אביב ובהרצליה.
שותף בסטודיו גילעד לשיטת אלכסנדר, עוסק בספורט חתירה בקיאקים ימיים ורכיבה על אופניים.

כיצד הגעתי לטכניקת אלכסנדר?

לטכניקת אלכסנדר הגעתי בחיפושיי אחר עיסוק שיספק אותי, אמנם היה לי עסק לגינון, אך בו לא הרגשתי שאני ממצה את עצמי. ידידה טובה שלי מורה לטכניקת אלכסנדר הציעה לי להתנסות בשיעור אצל המורה שהסמיך אותה, קיבלתי את הצעתה והלכתי לשיעור. בהמתנה לשיעור שמתי לב בפעם הראשונה בחיי שאני כפוף ושפוף, ובתום השיעור הראשון החלטתי שזוהי דרכי וכי השלב הבא יהיה מסלול הכשרת מורים לטכניקת אלכסנדר. מכרתי את חלקי בעסק הגינון לשותפי והתחלתי בלימודיי בקורס להכשרת מורים.

ניסיון בעבודה

1999 – סיימתי את לימודיי בקורס להכשרת מורים לטכניקת אלכסנדר של אורי עשת בתל-אביב והוסמכתי ללמד את השיטה - פתחתי סטודיו להוראת הטכניקה.

2002-1999 - עבדתי שלוש שנים בבית ספר יסודי "גיבורי ישראל" בתל-אביב עם ילדים מכיתות ג' עד ו'. לכל הילדים עמם עבדתי היו בעיות אלימות וקשיי לימוד, וכן בעיות חברתיות אחרות אשר התבטאו ביציבתם. בתקופה שעבדתי בבית הספר זכיתי לשיתוף פעולה מלא מהמחנכות וממנהלת בית הספר, ומבחינת הילדים הייתה זאת הצלחה מרשימה וחל שיפור ניכר במצבם. עבודתי בבית הספר הופסקה בשל קיצוץ בתקציב, וחבל – כי לדעתי חשובה מאד העבודה בטכניקת אלכסנדר עם ילדים ובמיוחד עם ילדים בעלי קשיים שונים כדי לסייע להם בהתמודדות.

2005-2002 - קופת חולים "מכבי" במסגרת "מכבי טבעי". עבדתי בסניף ברמת אביב ובסניף ברעננה. התחלתי במשמרת אחת של 4 תלמידים ולאחר שנה הגעתי ל-5 משמרות שכללו עבודה עם 50 תלמידים בשבוע. בקופת החולים צברתי ניסיון רב עם אנשים בעלי מגוון בעיות שהופנו אלי על ידי הרופאים. עבדתי עם אנשים אשר להם בעיות שונות: כאבי גב, פריצות דיסק, עקמת, הצרות תעלה ואנשי היי-טק עם בעיות שמקורן בישיבה ארוכת שעות מול המחשב, יציבה לקויה ובעיות שונות בגפיים. עם ילדים אשר להם בעיות יציבה, עם מתבגרים אשר להם בעיות עקמת, וכן עם נשים בהריון ועם "גיל הזהב".

2005 - חזרתי לעבוד במגזר הפרטי ופתחתי את סטודיו "גילעד" לטכניקת אלכסנדר בשותפות עם מורה נוספת.

ספט' 2006 - עם פתיחת בית הספר להכשרת מורים לשיטת אלכסנדר של אבי גרניט בתל-אביב הצטרפתי לצוות ההוראה בו.


לראש הדף ^

בחזרה לרשימת המורים



 
בקרו באתר של Lionways