לדף הבית
חיפוש באתר
 
פרסומים
 

שיטת אלכסנדר - פרסומיםבחזרה לרשימת הפרסומים


שיטת אלכסנדר - עזר להתמודדות עם מחלת הפרקינסון


* הופץ לציבור המשתתפים בכנסי עמותת הפרקינסון בים המלח ובאשקלון במסגרת סדנאות שקיימנו.

מהי שיטת אלכסנדר?

שיטת אלכסנדר היא דרך ללמד את האדם לבצע אתפעילויות היומיום באופן נכון וראוי. היא מספקת ללומד ידע ויכולת לשפר את איכות חייו, את תגובותיו הנפשיות, גופניות ורגשיות לגירויים הרבים הסובבים אותו בחיי היומיום. היא יכולה לשמש יסוד עמוק/חזק בידי הלומד בהתמודדות עם קשיים, משברים וכדומה, ולנסוך בהירות מחשבתית המסייעת להתמודדות יותר קלה עם החיים.

שיטת אלכסנדר פועלת ברחבי העולם למעלה ממאה שנה בהצלחה רבה ברוב המדינות המפותחות: באירופה, באמריקה, באוסטרליה ובאסיה. השיטה מטפלת ומלמדת את האדם כיצד לבצע את פעולות ותנועות היום יום באופן יעיל.

יתרונות הפעילות הגופנית לחולה הפרקינסון

לפעילות גופנית יש את היכולת לצמצם במידה רבה את דרגת התסמינים של המחלה, ובכך לסייע ללוקה בה ולעודדו לחיים עצמאיים ויצירתיים יותר.

פעילות גופנית מומלצת

לחולי פרקינסון מומלצת פעילות גופנית הכוללת אימון לשליטה מוטורית של הגפיים והגו, תרגילים לשחרור המפרקים והשרירים, תרגילי נשימה ויציבה, תרגילי גמישות ומתיחה והליכה בשילוב משימה נוספת כמו דיבור. עם חולה הפרקינסון יש לתרגל שיווי משקל דינמי, להרבות בתרגול של תנועות חוזרות תוך שימוש בגירויי ראייה או שמיעה, ובכל מקרה אין לעייף את החולה פיזית או מנטלית.

שיטת אלכסנדר עשויה לעזור

בלימוד שיטת אלכסנדר ירכוש החולה כלים שבעזרתם יוכל לחזור לפעילות גופנית בשימוש הנכון בגוף בקלות, בהנאה ובהרמוניה. היציבה ושיווי המשקל ישתפרו, מתח השרירים בגוף יפחת וישתחרר וייווצר מרחב לסרעפת לפעול ביתר קלות ולנשימה לזרום. שיטת אלכסנדר עובדת על הארכת הגו והרחבתו ועל התנועות הבסיסיות השגרתיות של חיי היומיום: ישיבה על כיסא וקימה ממנו, הליכה ושכיבה אשר מתבצעים בכל שיעור בתרגול חוזר בערנות לכל מה שנמצא בסביבה: צבעים, גופים וכדומה. העבודה בטכניקה אינה מעייפת, אלא יוצרת הרגשת רגיעה, קלות ונינוחות בתנועה.

לימודים במרכז ללימודי שיטת אלכסנדר בתל-אביב

במרכז בתל-אביב מתקיימים שיעורים פרטיים וגם לימודי הכשרה למורים.

אפשרויות שונות ללימוד בקורס להכשרת מורים

  1. לימודי תעודה לקבלת הסמכה
  2. לימודים שאינם לתעודה - לימודים חלקיים למטרת השתלמות/התפתחות אישית לפי צרכיו של המתעניין, אפשרויות מגוונות החל מפעם בשבוע.

צוות המרכז ללימודי שיטת אלכסנדר – שיעורים פרטיים ברחבי הארץ

על הצוות נמנים מורים בוגרי קורסי הכשרה לשיטת אלכסנדר בחסות ארגון המורים לטכניקת אלכסנדר בישראל והם בעלי הסמכה בינלאומית המאפשרת להם ללמד את השיטה ברחבי העולם.

צוות המורים הוא בעל ניסיון רב בהדרכת השיטה. הצוות מלמד את שיטת אלכסנדר בבית הספר להכשרת מורים בתל-אביב, בשיעורים פרטיים ברחבי הארץ ובמוסדות שונים.

אבי גרניט - תל-אביב וחיפה, טל': 054-6251737.

גל בן-אור - תל-אביב וירושלים, טל': 050-8499091.

נעמי אשל - תל-אביב ואודים, טל': 054-4567000.

חגי גלעד - תל-אביב והרצליה, טל': 050-6554994 .


לראש הדף ^

בחזרה לרשימת הפרסומים

 

 

  
בקרו באתר של Lionways